Antek na diecie – nasz przyjaciel z PKU

Drodzy,

Jedną z głównych podstaw działania Stowarzyszenia Dr.Max Zdrowie jest edukacja na temat zdrowia, a w szczególności młodych ludzi, dlatego też z przyjemnością pragniemy poinformować o naszym najnowszym projekcie edukacyjnym – Antek na diecie – nasz przyjaciel z PKU.

Projekt ,,Antek na diecie – nasz przyjaciel z PKU’’ będzie realizowany w wybranych szkołach podstawowych. Zależy na głównie w tych, w których edukują się dzieci z Fenyloketonurią.

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości wśród młodych ludzi na tego, czym jest Fenyloketonuria. Często jest tak, że osoby, które cierpią na choroby metaboliczne są postrzegane inaczej, wynika to najczęściej z braku wiedzy na ten temat i o tym tez nie mówi się w szkole. Dlatego zależy nam na tym aby przeprowadzić nasz projekt w jak największej ilości placówek edukacyjnych i pomóc dzieciom w akceptacji swoich rówieśników, którzy mają nietolerancje żywieniową.

Nasz projekt będzie realizowany w formie zajęć, gdzie nasi specjaliści przedstawią dzieciom tematykę Fenyloketonurii w formie ćwiczeń i zabaw. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest Fenyloketonuria, dowiedzą się sporo na temat diety osoby posiadającej chorobę metaboliczną oraz poznają składy i wartości witamin.

Zajęcia ruszają już niedługo, dlatego zapraszamy do obserwacji naszego profilu i w razie pytań zapraszamy do kontaktu pod mailem Stowarzyszenie@drmax.com.pl

Więcej informacji o kampanii w zakładce Fenyloketonuria.