KICHAJ NA ALERGIĘ czyli z poradnika alergika

Alergia może pojawić się nagle, bez względu na to ile masz lat, a do jej rozwoju mogą przyczynić się zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie środowiska. Uważana za plagę XXI powoduje uciążliwe objawy u  30–40% społeczeństwa na świecie. Za parę lat co drugi człowiek może cierpieć z jej powodu.

Z definicji oznacza „chorobliwą reakcję organizmu na działanie pewnych czynników lub substancji”. Substancje te zwane są alergenami i nie wywołują żadnych objawów u zdrowych osób.

Zwiastun alergii można początkowo pomylić z objawami przeziębienia. Jeśli w sezonie pylenia roślin zauważysz u siebie objawy takie jak: wodnisty katar, uczucie zatkanego nosa, kichanie, łzawienie, swędzenie, zaczerwienie oczu może to wskazywać na alergię na pyłki. Warto wiedzieć, że okres pylenia niektórych roślin trwa już od zimy, ale najbardziej uciążliwy dla alergików jest okres wiosenno-letni.

Najskuteczniejszą metodą leczenia alergii jest unikanie kontaktu z alergenem. Pomocne w znalezieniu przyczyny uczulenia może okazać się korzystanie z dostępnych w Internecie aktualnych kalendarzy pyleń oraz stosowanie leków łagodzących dokuczliwe dolegliwości.

Kilka przydatnych rad

Partnerzy Strategiczni kampanii Zdrowie Kobiet

Partnerzy kampanii Zdrowie Kobiet

Bądźmy w kontakcie