Razem z Bieg Kobiet – Zawsze Pier(w)si

Z wielką radością informujemy, że zostaliśmy oficjalnym partnerem Biegu Kobiet Zawsze Pierwsi.

Kim jest fundacja?

JEST TO NAJWIĘKSZA W POLSCE INICJATYWA BIEGOWA PROMUJĄCA ZDROWIE KOBIET

i od dziś ramie w ramie będziemy realizować wspólne projektyty, które przyczynią się do zwiększenia promocji zdrowia kobiet w Polsce.

Od 2015 roku rozwijają kobiecą społeczność organizując imprezy biegowe w których co roku uczestniczy ponad 10 000 kobiet. Promują profilaktykę raka piersi i raka szyjki macicy. Umożliwiają realizację bezpłatnych badań profilaktycznych dla ich uczestniczek oraz wspierają w leczeniu onkobohaterki. W 2022 liderka projektu Marzena Michalec  wspólnie z lekarzami napisała książkę pt. Poradnik o zdrowiu kobiet będący częścią pakietów startowych.

O samej inicjatywie poczytacie tutaj

a już teraz możemy pochwalić się pierwszym wspólnym projektem!

Już 8 kwietnia Fundacja Kobieta w Biegu będzie wydawać swój autorski Poradnik dla Kobiet ,,Nie ma głupich pytań’’. Będzie to wielka ampułka wiedzy w której znajdziecie informacje na temat zdrowia kobiet.

To 10 tematycznych rozdziałów w formie wywiadów przeprowadzonych z lekarzami, położną, fizjoterapeutką i onkobohaterką.  Tematy rozmów, dotyczą piersi, pochwy, sromu, hormonów, ciąży, a także profilaktyki i leczenia chorób stricte kobiecych.

Jeden rozdział będzie nasz! Poświęcamy go pracy w aptece, czyli wielkie Q&A na temat najczęściej zadawanych pytań przez pacjentów. Dzięki temu odkryjecie różne, ciekawe tajemnice związane z pracą w farmacji.

Więcej informacji o książce zajdziecie tutaj: https://kobietawbiegu.pl/