Spełnijmy EcoRun’ową obietnicę i posadźmy wspólnie 1500 drzew!

Drzewa są niezwykle ważnym elementem naszego środowiska. Zapewniają nam tlen, neutralizują zanieczyszczenia i wspomagają nasze zdrowie. Już 14 października Stowarzyszenie Dr.Max Zdrowie spełni obietnicę złożoną podczas 2. edycji biegu EcoRun i zasadzi 1500 drzew. W akcji może wziąć udział każdy, kto tego dnia odwiedzi namioty Stowarzyszenia Dr.Max Zdrowie znajdujące się na terenie Lasu Osobowickiego.

28 maja odbył się 2. bieg ekologiczny EcoRun by Stowarzyszenie Dr.Max Zdrowie. Za każdego uczestnika, który wziął w nim udział i ukończył swój dystans, zobowiązano się posadzić 1 drzewo. Ta obietnica już niebawem zostanie spełniona – na październikowe sadzenie drzew zostało przygotowanych 1200 sadzonek odpowiadających 1200 uczestnikom biegu. Każdy biegacz, który zawita w tym czasie do Lasu Osobowickiego we Wrocławiu, może samodzielnie posadzić wybiegane przez siebie drzewo. Do wzięcia udziału w akcji zaproszono również rodziny biegaczy, członków lokalnej społeczności, a także pracowników sieci franczyzowej Dr.Max, dzięki którym dokładamy 300 sadzonek.

Co jeszcze czeka na uczestników?

Poza drzewami i wszystkimi narzędziami potrzebnymi do ich zasadzenia, dla odwiedzających przygotowano dodatkowe atrakcje. Każdy uczestnik akcji będzie mógł skorzystać ze strefy animacji dla dzieci, wziąć udział we wspólnym wydzielaniu endorfin i spędzić czas w przyjaznej atmosferze na łonie natury. Nie zabraknie również edukacji w zakresie ekologii, po przejściu której na każdego będzie czekać drobna niespodzianka.

Akcja sadzenia drzew odbywa się we współpracy z Fundacją Dotlenieni.org

Spotykamy się w sobotę 14 października dokładnie w tym samym miejscu, co w roku ubiegłym.

Miejsce zbiórki: https://goo.gl/maps/p9ovZhcatpgp4sV17

Parking wzdłuż ulicy Ćwiczebnej, wszystko będzie oznaczone flagami.